"Trzymaj Formę" Drukuj

Już od kilku lat realizowany jest w naszej szkole program profilaktyczny "Trzymaj Formę". W tym roku  objęto nim głównie uczniów klas piątych.

W ramach programu m.in.: przeprowadzono pogadanki na temat właściwego stylu życia oraz zaburzeń w odżywianiu się, analizowano talerz zdrowia, porównywano wartości odżywcze różnych produktów spożywczych, obliczano BMI, rozdano ulotki informacyjne. Zorganizowano także wystawę  prac plastycznych na temat "W zdrowym ciele zdrowy duch" oraz "Kocham sport". Ponadto w trakcie realizacji programu zwrócono  szczególną uwagę na rolę aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia. W związku z tym odbyły się  liczne rajdy piesze, w których uczestniczyli uczniowie różnych klas.

Koordynatorem programu była nauczycielka przyrody Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.