Zwierzęta egzotyczne w naszej szkole Drukuj

16 i 17 października uczniowie klas V - VII wraz z nauczycielami wzięli udział w niezwykłych lekcjach przyrodniczych z udziałem żywych zwierząt egzotycznych. W sali 4D pełnej terrariów z żywymi okazami ptaszników, skorpionów, straszyków, patyczaków, liśćców, wijów, modliszek, karaczanów, gekonów i kameleonów uczniowie poznawali zasady hodowli tych zwierząt, ich czynności życiowe, funkcje jakie pełnią w środowisku czy miejsca występowania. Pytaniom na temat obserwowanych gatunków, okrzykom radości i zachwytu na widok tańczących w rytm muzyki straszyków, zmieniających barwy i polujących na owady kameleonów, a także pancerzy bezkręgowców nie było końca. Niebywałą atrakcją była też możliwość pogłaskania wija, spotkanie „oko w oko” z modliszką czy trzymanie na dłoni patyczaka.

Organizatorem i koordynatorem lekcji, we współpracy z firmą „Modliszka” z Torunia, była nauczycielka przyrody i geografii pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.