Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18. Drukuj

22 czerwca to długo oczekiwany przez uczniów dzień. Dzień, w którym kończą się zmagania szkolne i zaczynają wakacje! Tego dnia uczniowie z rąk wychowawców odebrali świadectwa podczas spotkań w klasach. Na hali odbyły się dwie wyjątkowe uroczystości.

Rano na hali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas III wraz z rodzicami i nauczycielami. To dla trzecioklasistów szczególny dzień, kończą bowiem I etap edukacji w szkole. W części oficjalnej wystąpiła dyrektor szkoły p. Liliana Tomaszewska, która najlepszym uczniom z klas młodszych wręczyła medale "Za godne reprezentowanie szkoły". Otrzymało je 18 uczniów osiągających sukcesy w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich czy miejskich. Część artystyczną uroczystości przygotowały klasy IIb i IIc pod kierunkiem pań - Małgorzaty Lewandowskiej i Katarzyny Nowysz. Swoim występem uświetnili ją uczniowie klasy IIIg tanecznej, którzy przygotowali się pod czujnym okiem p. Tomasza Kadylaka oraz swojej wychowawczyni p. Joanny Dobrogoszcz.

O godzinie 10.30 rozpoczęła się uroczystość dla klas starszych. Wzięli w niej udział zaproszeni goście i wszyscy szóstoklasiści oraz wyróżnieni uczniowie z klas IV, V i VII. Na trybunach, wraz z uczniami, zasiedli ich rodzice i nauczyciele. Pani dyrektor Liliana Tomaszewska przywitała zebranych gości, a następnie, w swoim przemówieniu, przedstawiła osiągnięcia szkoły odpowiadając jednocześnie na pytanie Dlaczego SP23 jest wciąż szkołą sukcesu?.

Na początku obejrzeliśmy krótki program artystyczny, w którym słowem i piosenką pożegnaliśmy rok szkolny i przywitaliśmy wakacje. Tę część swoim występem uświetnił również szkolny chór. Następnie głos zabrali goście. W swoich wystąpieniach gratulowali szkole sukcesów i życzyli wszystkim udanego wypoczynku. Po przemówieniach nastąpił podniosły moment. 183 wyróżnionym uczniom klas starszych wręczono złote medale "Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie". Oprócz tego 42 uczniów otrzymało listy gratulacyjne od Prezydenta m. Płocka p. Andrzeja Nowakowskiego za zdobycie stypendiów za naukę, a 8 - za osiągnięcia sportowe. Wręczono również 3 statuetki. Julia Wojtycka i Julia Wiankowska - uczennice klasy VIs mogące pochwalić się najwyższymi średnimi i sukcesami w konkursach różnych szczebli odebrały statuetki "Dla najlepszego szóstoklasisty", a Natalia Krajewska, również uczennica klasy VIs za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymała statuetkę "Dla najlepszego sportowca".

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas starszych miał miejsce jeszcze jeden miły akcent. Dyrektor MSCDN w Warszawie p. Jarosław Zaroń w imieniu Prezydenta m. Płocka wręczył listy gratulacyjne i drobne upominki Julii Wojtyckiej i Julii Wiankowskiej - laureatkom w kat. gra edukacyjna Ogólnopolskiego Konkursu historycznego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego im. mjr. Marka Gajewskiego" oraz ich opiekunce p. Renacie Cichockiej.

Gratulujemy wyróżnionym, a wszystkim życzymy wspaniałych wakacji!

Tę część przygotowali uczniowie klas VIa i VIs pod kierunkiem p. Małgorzaty Lechowicz. Oprawa muzyczna - p. Małgorzata Podwójci.

Dekoracje - p. Aneta Olszewska, p. Ilona Borczuk, p. Agnieszka Elwertowska, p. Katarzyna Kapela. Nagłośnienie - p. Robert Elwertowski.

zakończenie roku szkolnego dla klas III

zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VIII