Niecodzienna lekcja historii Drukuj

rajd

Wrzesień jest miesiącem, kiedy wspominamy II wojnę światową oraz bohaterską walkę obrońców naszej Ojczyzny. Klasa 8 a integracyjna zrobiła to w niecodzienny sposób. Uczniowie pod opieką pani Edyty Paradowskiej, wzięli udział w projekcie przygotowanym przez nauczycielkę historii - p. Renatę Cichocką.

Na pierwszej lekcji historii w bieżącym roku szkolnym młodzież z klasy 8 a wykazała zainteresowanie filmem ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa" i stało się to pomysłem do opracowania projektu, w którym uczniowie wzięli udział. Nosił on tytuł ,,Polscy piloci związani z Płockiem" i składał się z lekcji w szkole i w terenie. Po wysłuchaniu opowieści o Tadeuszu i Zbigniewie Jeziorowskich oraz Janie Zumbachu, uczniowie odbyli rajd po Płocku szlakiem miejsc związanych z bohaterami projektu. Odszukali Szkolę Podstawową Nr 1 noszącą imię Braci Jeziorowskich, odwiedzili także płocką Małachowiankę - szkołę, do której uczęszczali piloci, a także zobaczyli miejsce, gdzie Tadzio Jeziorowski został odznaczony Krzyżem Walecznych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na  zakończenie wędrówki po mieście, zagościli w kinie ,,Przedwiośnie", gdzie obejrzeli film ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Podsumowaniem projektu było sprawdzenie swojej wiedzy poprzez wypełnienie karty pracy dotyczącej tematu.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z niecodziennej lekcji historii.