Obchody 35. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" Drukuj

W dniach 28 - 30 sierpnia obchodzono w naszym mieście 35 rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”. Znalazły się wśród nich zarówno koncert zespołu „Dżem” w płockim Amfiteatrze, jak i uroczystości w Bazylice Katedralnej.

W niedzielę 30 sierpnia o godz. 10.00  płockiej Katedrze odprawiona została Msza św. z okazji 35-lecia NSZZ „Solidarność” w Płocku w intencji żyjących oraz zmarłych członków związku, przewodniczył jej i homilię wygłosił biskup płocki Piotr Libera.

Wśród licznie zebranych przedstawicieli parlamentarzystów, związkowców i Pocztów Sztandarowych znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły pod opieką p. Renaty Wojtyckiej i p. Arkadiusza Ławnickiego.

Po uroczystej Mszy Św. złożono kwiaty pod Pomnikiem św. Jana Pawła II i odśpiewano jego ulubioną pieśń – „Barkę”.

obejrzyj galerię zdjęć

Więcej artykułów…