logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

SKKT PTTK Wojażer na XLV Rajdzie Pieczonego Ziemniaka Drukuj

SKKT PTTK Wojażer na XLV Rajdzie Pieczonego Ziemniaka

 

W sobotę 7 października  członkowie i sympatycy szkolnego klubu SKKT PTTK „Wojażer” wzięli udział w XLV Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. Celem rajdu było uczczenie 90 rocznicy Zorganizowanej Turystyki w Płocku, popularyzacja kwalifikowanej turystyki pieszej, aktywny wypoczynek po nauce i pracy oraz poznanie szlaków turystycznych okolic Płocka.

Wspólnie przeszliśmy krótką 6 kilometrową trasę z Podolszyc Południe do SP nr 20 w Borowiczkach. Tam odbyła się najprzyjemniejsza część rajdu – zjedliśmy pyszne, pieczone ziemniaki oraz otrzymaliśmy puchar i dyplom za zajęcie III miejsca.

Opiekunami na rajdzie były panie: Agnieszka Kochanowska – Matuszewska, Iwona Szymańska i Monika Czyżęwska.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa 2a i 2e odkrywa uroki Łodzi Drukuj
 Klasa 2a i 2e odkrywa uroki Łodzi

2 października uczennice i uczniowie klasy 2a i 2e wspólnie ze swoimi paniami: Urszulą Kosińską, Moniką Czyżewską i Iloną Borczuk integrowali się podczas wycieczki do Łodzi. Wspaniały nastrój i pogoda towarzyszyły nam przez cały dzień, który rozpoczęliśmy od wizyty w łódzkim orientarium. Widzieliśmy największy w Europie wybieg dla słoni i obejrzeliśmy te wspaniałe zwierzęta podczas kąpieli. Obserwowaliśmy również mieszkańców Zoo zagrożonych wyginięciem: orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe, makaki. Nad naszymi głowami, w strefie wolnych lotów, fruwały kolorowe ptaki. Ale największy zachwyt wzbudził w nas podwodny tunel, w którym czuliśmy się jak na dnie oceanu. Widzieliśmy między innymi ryby gitarowe, unikatowe rekiny brodate i majestatyczne płaszczki. Kolejną atrakcją dnia była wizyta w eksperymentarium, gdzie przekonaliśmy się, że nauka wcale nie musi być nudna i trudna. Żeby skorzystać z eksponatów wystawy interaktywnej musieliśmy pokonać Space tunel i poczuć się jak w kosmosie. Dosłownie straciliśmy grunt pod nogami! Na koniec naszej wizyty w tym miejscu uczestniczyliśmy w  warsztatach, na których wykonywaliśmy doświadczenia związane z wodą. Każde z dzieci zamieniło się w pracownika laboratorium - dostało swój fartuch, okulary i rękawiczki. Nieco zmęczeni, choć niezwykle zadowoleni, wróciliśmy wieczorem prosto w ramiona rodziców. Teraz planujemy kolejną wspólną wyprawę.

Dziękujemy pani Ewelinie Malesie za pomoc w opiece nad dziećmi.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
,,Piękna nasza Polska cała". Drukuj
,,Piękna nasza Polska cała

We wrześniu zorganizowano dla uczniów klas 1-3 konkurs plastyczny pt. „Piękna nasza Polska cała”. Celem konkursu było- promowanie dzieci wykazujących uzdolnienia plastyczne, czerpanie radości z efektów własnych działań twórczych, uwrażliwienie dzieci na piękno naszej Ojczyzny, Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i tak liczny udział w konkursie. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, pięknie przedstawiły temat wykorzystując różnorodne techniki plastyczne.

 Laureaci:

Klasy 3

I miejsce - Marcel Wilkanowski 3d

II miejsce Nikola Schejbal 3a oraz  Kacper Fijałkowski 3c

III miejsce Zosia Jankowska 3a

Klasy 2

I miejsce -Emilka Karpat 2e

II miejsce Mateusz Rutkowski 2a

III miejsce Wiktor Kolczyński 2e oraz Hania Budnicka 2e

Klasy 1

I miejsce -Łyzińska Amelia 1e oraz Łyzińska Zuzanna 1e

II miejsce Marcel Skulski 1e

III miejsce Zuzanna Wolińska 1d oraz Joanna Gryszpanowicz 1d

Gratulujemy!

Konkurs przeprowadziły p. Urszula Kosińska i Małgorzata Szulborska. 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Polskiego Państwa Podziemnego w naszej szkole Drukuj
Dzień Polskiego Państwa Podziemnego w naszej szkole

Najstarsi i najmłodsi uczniowie SP 23 pamiętają o Dniu Polskiego Państwa Podziemnego. Ósmoklasiści i pierwszoklasiści wspólnie uczcili Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie klasy 8D wraz z wychowawczynią Panią Renatą Cichocką przeprowadzili ciekawą lekcję historii dla uczniów klasy 1E. Najmłodsi mieli okazję zaczerpnąć garść informacji historycznych oraz zapoznać się z eksponatami zgromadzonymi w klasowej izbie historycznej, co wzbudziło ich wielkie zainteresowanie. Niespodzianką dla pierwszoklasistów były również puzzle związane z polskim podziemiem okresu II wojny światowej, które własnoręcznie przygotowali ósmoklasiści. To było ciekawe, pouczające i miłe spotkanie.

Uczciliśmy także Dzień Polskiego Państwa Podziemnego odwiedzając Miejsce Pamięci Narodowej poświęcone Armii Krajowej na zabytkowym cmentarzu przy ul. Kobylińskiego. Uczennice klasy 4S wraz z wychowawczynią panią Joanną Wodowską zapaliły znicz,  przypomniały kluczowe wydarzenia związane z walką o Polskę w czasie II wojny światowej.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wycieczka do Warszawy Drukuj
Wycieczka do Warszawy

Pod koniec września klasy 2B i 3D udały się na wycieczkę do Warszawy.

Pomimo wczesnej godziny zbiórki pod szkołą, ruszyliśmy w drogę z uśmiechem, humorem i energią.

PGE Narodowy to nie tylko jeden z najnowocześniejszych stadionów świata i największa tego typu arena w Polsce, to miejsce kojarzone przede wszystkim z reprezentacją Polski w piłce nożnej, a najbardziej z jej kapitanem, Robertem Lewandowskim.

Nasi uczniowie poznali to miejsce bliżej poruszając się po obiekcie trasą „Piłkarskie emocje”. Podczas zwiedzania z Panią przewodnik uczniowie mogli obejrzeć m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane w trakcie meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, szatnię z łazienką piłkarską czy centrum medialne, przeznaczone dla dziennikarzy, gdzie odbywają się oficjalne konferencje prasowe z udziałem trenera i piłkarzy.

Kolejnym punktem naszej wyprawy było Muzeum Narodowe, gdzie wzięliśmy udział w bardzo ciekawych lekcjach: „Zabawy z barwami” oraz „Ptaki, robaki i inne zwierzęta”. Podczas zajęć dzieci zastanawiały się, co sprawia, że jedne obrazy są smutne lub wesołe oraz tropiły jakie dobrze znane nam zwierzęta a także te fantastyczne ukryły się na muzealnych obrazach.

Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć spaceru po Warszawskiej Starówce.

Przed powrotem do Płocka zdążyliśmy posilić się pysznym obiadem w jednej z uroczych restauracji.

To był wspaniały wyjazd!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH Drukuj
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W ostatnim tygodniu września, Szkoła Podstawowa nr 23 świętowała Europejski Dzień Języków Obcych (EDJO), który obchodzony jest 26 września w całej Europie. Celem tego wydarzenia było propagowanie zalet różnorodności językowej, integracja uczniów naszej szkoły, a także zachęcenie ich do nauki języków obcych.

Uczniowie klas 6b, 6c, 7b p. Joanny Czarneckiej na lekcji języka angielskiego sprawdzali swoją wiedzę z zakresu znajomości Europejskich flag, zapoznali się z narzędziami do samodzielnej nauki języka, obejrzeli prezentację, wykonując przy tym różnorodne ćwiczenia o krajach.

Klasa 5b p. Joanny Czarneckiej została podzielona na grupy i wzięła udział w stacjach zadaniowych odnośnie kultury różnych krajów. Uczniowie musieli zeskanować kody QR, następnie odpowiedzieć na pytania oraz podjęli się wyzwania „łamańce językowe”.

Uczniowie klas 4s, 5a, 5c, 6a, 7a p. Renaty Idzik, uczniowie klas 7c i 8 c p. Justyny Matusiak oraz uczniowie klas 5s, 7a p. Justyny Wiśniewskiej wykonali projekty związane z EDJO.

Uczniowie p. Joanny Jakubowskiej również włączyli się do świętowania Europejskiego Dnia Języków. Dzieci z klasy 4b przygotowały projekty na temat "Dlaczego warto uczyć się języków?", dowiedziały się, jak witać się po francusku, niemiecku, włosku i hiszpańsku oraz jakie dźwięki wydają zwierzęta w różnych krajach Europy.

Uczniowie z klasy 3c i 3d p. Joanny Jakubowskiej wspólnymi siłami przygotowali mapę Europy z charakterystycznymi budowlami, dopasowywali powitania w różnych językach do odpowiednich flag oraz poznali europejskie potrawy. Ponadto, dzieci zaprezentowały swoje pamiątki z podróży po Europie oraz podzieliły się doświadczeniami językowymi.

Plakaty uczniów oraz ciekawostki językowe można było podziwiać na głównym holu, gdzie powstała wystawa oraz gazetka ścienna w segmencie D, dzięki którym wszyscy uczniowie mogli poznać podstawowe słowa w różnych językach.

Dzień ten szczególnie zapisał się w życiu szkoły ponieważ w ramach lekcji języka obcego uczniowie mieli okazję wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę na temat kultury wielu krajów, przygotowanych przez nauczycieli języków obcych.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Drukuj
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września uczniowie wraz z wychowawczyniami klas 1-3 naszej szkoły jak zwykle kreatywnie i z dużym zaangażowaniem obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pomysłów na ten dzień było wiele. Uczniowie słuchali tekstów literackich czytanych przez nauczycielki, czytali samodzielnie nie tylko lektury szkolne, ale również teksty nieobowiązkowe, czytali też na głos swoim rówieśnikom i młodszym uczniom naszej szkoły. Czytanie rozgrzało umysły i pobudziło wyobraźnię dzieci, które stworzyły piękne prace plastyczne do przeczytanych tekstów. Inni z entuzjazmem opowiadali o ulubionych książkach, zachęcając do sięgnięcia po ciekawe pozycje. Czytaliśmy przez cały dzień – w klasach, na korytarzach, a nawet w parku. Ten, kto sądził, że czytanie jest nudne - zmienił swoje zdanie, bo cytując Monteskiusza: ”Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości". 

Czytajmy codziennie, nie tylko w Dniu Głośnego Czytania.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Apel klas I- III Drukuj

29 września odbył się w klasach I – III apel dotyczący kultury zachowania oraz utrwalający zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie klas IIIc i IIa przygotowali scenki i wiersze na te tematy. Występ urozmaiciły wesołe piosenki.

Całość uroczystości dopełniła obecność policjanta z Płockiego Wydziału Ruchu Drogowego, który opowiedział dzieciom o zagrożeniach na drodze oraz wyświetlił ciekawą prezentację.

Za uroczystość odpowiedzialni byli wychowawcy klas: Małgorzata Szulborska, Urszula Kosińska oraz Monika Czyżewska.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
1a w sali zabaw „Fikołki” Drukuj
1a w sali zabaw „Fikołki”

W dniu 27 września klasa 1a pierwszy raz integrowała się podczas wspólnej zabawy w sali zabaw

" Fikołki". Dzieci miały okazję do lepszego poznania się, doskonalenia sprawności ruchowej oraz koordynacji wzrokowo- ruchowej. Można było się wspinać, zjeżdżać, pokonywać tory przeszkód. Dzieci brały również udział w zabawach przy muzyce, przygotowanych przez panie animatorki. Zabawa w takim miejscu jest znakomitym sposobem na wesołe i rozwijające spędzenie wspólnego czasu.

Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Z wizytą u Baśki. Drukuj
 Z wizytą u Baśki.

W środę 27.09. uczniowie klas 3A i 3c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Twierdzy Modlin. Podczas zwiedzania przekonaliśmy się, jak potężną budowlą jest ta twierdza, która przez setki lat pełniła funkcję obronną i okazała się nie do zdobycia przez wrogie wojska. Ogromną frajdą było zwiedzanie z latarkami podziemnych tuneli. Zaskoczeniem dla wszystkich było to, że przez wiele lat w Twierdzy Modlin wraz z polskimi żołnierzami żyła biała niedźwiedzica – Baśka. Na pamiątkę jej pobytu na terenie Twierdzy rozsianych jest wiele pomników Baśki.

Drugim punktem programu było poszukiwanie w tunelach  skarbu Napoleona i strzelanie z karabinu. Skarbem okazała się ukryta w skrzyni kiełbasa, która upiekliśmy przy ognisku i z wielką przyjemnością spałaszowaliśmy.

Pogoda dopisała, więc był jeszcze czas na zabawę w okopach fortu. W radosnych nastrojach wróciliśmy do Płocka.

Podziękowania dla pań: Oleny Ovidienko i Eweliny Malesy, że zechciały towarzyszyć nam w tej wyprawie.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 10